BLED GÖLÜ

Ljubljana’yı gezdikten sonra ilk durağımız ünlü Bled Gölü. Ljubljana’ya uzaklığı yaklaşık 50 km. ve  kiralık arabayla yaklaşık 45 dakikada vardık. Slovenya’da turistik şehirlerde mutlaka Information’a rastlıyorsunuz. Uğramanızı tavsiye ederim, oldukça donanımlılar. En azından detaylı şehir haritasını alıyorsunuz. Ben en çok yerel mutfakları olan Restaurant önerilerini sordum:) Seyahat ettiğim yerlerdeki yerel mutfağı tatmadan, birde marketlerini dolaşmadan seyahati tamamlamış saymıyorum.

Göle varınca tam bir doğa harikası ile karşılaşıyorsunuz. Harika bir manzara. Özellikle fotoğraf çekiyorsanız doyum olmayan bir manzara. Gözünüze hemen gölün ortasındaki adacıktaki ihtişamlı kilise çarpıyor. Biraz kafanızı kaldırıncada tepedeki kaleyi görüyorsunuz. Tabi tüm bu tarihi yapılar doğa ile sarılmış durumda. Bled Gölü’nün etrafındaki yürüme parkuru çok güzel. Mutlaka yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca sandal kiralayarak gölde gezmenizde mümkün. Kale oldukça yukarıda, biz arabayla ulaştık. Harika bir manzara var. Giriş ücreti 8 Euro.

Gölün çevresindeki gezinizden sonra doğa içinde gizli kalmış kafelerinde kahve molası verebilir ve Slovenya’nın geleneksel kremalı pastası Kremsnita’yı tadabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz